Nejzajímavější články ze světa odškodnění.

Nedávný průzkum analytické společnosti STEM/MARK pro firmu Vindicia, která se zabývá odškodněním v souvislosti s dopravními nehodami, neukazuje české řidiče v dobrém světle. K závažným porušení pravidel silničního provozu se k nim přiznal každý pátý. Opomenutí přitom může mít nešťastné a i finanční následky v případě dopravní nehody.

Jedno páteční ráno jela paní Daniela autem do práce obvyklou trasou. Při průjezdu jindy poměrně klidnou ulicí ucítila ránu. Zrovna ale byla oslněna sluníčkem, vůbec netušila, o co jde, a tak jela dál. Až na parkovišti zjistila, že má rozbité přední světlo, promáčklou kapotu a poškozené dveře.

Jen zlomek Čechů vyrážejících na tuzemské sjezdovky se pojišťuje proti úrazu a škodě způsobené ostatním. Přivodit zranění jinému lyžaři přitom mnohdy znamená hradit mu i statisícové "bolestné". Řešení úrazů s pojišťovnami navíc nezřídka komplikuje prokázaný alkohol.

Minimální zákonný limit pro újmy na zdraví je 35 milionů korun. Není to málo, ale jako viník nehody můžete snadno zjistit, že pořád pár milionů na úhradu škody chybí. Pojišťovny navíc - pochopitelně - platí nerady a snaží se plnění co nejvíc osekat. Nepříjemné to je zejména pro ty, kteří při autonehodě zapříčiní zranění svých blízkých.

Masivní kampaň proti neukázněným řidičům běží médiemi neustále. A je to dobře. Zejména v televizi jsme ale často svědky nepravdivého tvrzení, že právě sama rychlost zabíjí. Jak je to doopravdy? Znáte to. Klasická reportáž z tragické nehody, při níž moderátor vyjede na místo havárie, kde hovoří o rychlé jízdě, která zavinila havárii často...

S ohledem na zvýšený počet dotazů na téma, jaké sankce řidiči hrozí v případě dopravní nehody a s ohledem na to, že původní článek už je hodně starý, se dnes podíváme na aktuální podmínky toho, jaké důsledky mají dopravní nehody.

Mnohamilionové škody z povinného ručení jsou stále častější. Svojí výší často překonávají zákonné limity. Za nehodami, které se stávají v běžném provozu, zůstávají částky na odškodnění stoupající do desítek milionů korun. Zákonný pojistný limit 35 milionů korun pro škody na zdraví i na majetku tak nemusí pro motoristy představovat dostatečný způsob...

Využití služeb asistenční služby, která přijede k nehodě, aniž ji někdo zavolal, může způsobit nečekané problémy. Podle informací MF DNES se může stát jejich zákazník účastníkem soudního sporu, aniž by o tom sám věděl. Asistenční služby navíc předražují půjčení auta, upozorňují pojišťovny.

Pojišťovny dříve odmítaly v rámci pojistného plnění hradit poškozeným řidičům starších vozů celou částku oprav s použitím nových náhradních dílů s odůvodněním, že v takovém případě řidiči auto zhodnotili oproti stavu před nehodou.

Každý vlastník motorového vozidla musí mít podle zákona sjednané povinné ručení. Pokud se kdokoli stane obětí nezaviněné dopravní nehody, má z povinného ručení viníka nárok na odškodnění za škodu na majetku a újmu na zdraví. Projděte si, jaké nároky lze uplatnit.

Ročně na českých silnicích zemře 80 nepřipoutaných lidí, upozorňuje Besip coby oddělení ministerstva dopravy pro bezpečnost silničního provozu. Uvádí i srovnání pohlaví nebo nechvalné příklady toho, jak obejít signalizaci nepřipoutaného motoristy.

Pandemie koronaviru dorazila i do České republiky. Počet nakažených stále roste, vláda proto z důvodu prevence před onemocněním COVID-19 omezila pohyb osob jen na nejnutnější případy a ministr vnitra Jan Hamáček vyzval občany, ať nosí respirátor, roušku nebo alespoň jakoukoliv ochranu obličeje i při běžném pohybu venku, což se od středeční půlnoci...

Usínání za volantem je nebezpečná věc, která může skončit velkým průšvihem. Kterak mikrospánku předcházet, co opravdu pomáhá, čemu se vyhnout, proč šálek kávy nemusí zafungovat a jak může zasáhnout samotný automobil? Spolu s dopravními psychology a českým zastoupením BMW jsme si pro vás připravili soubor osvědčených rad pro bezpečnější cestování.

Bezpečnost na silnicích není u nás zrovna velké politické téma a přitom se týká celé společnosti, i neřidičů. Vždyť i ti, co neřídí, se musí nějak dostat do práce, také neřidiči nakupují v obchodech, které jsou zásobeny kamiony. A přitom počet dopravních nehod roste, od ledna do října policie šetřila 89.459 nehod, o 2,2 % více než o rok dříve....

Nový Občanský zákoník výrazně zasáhl do pojišťovacího byznysu. Změny, k nimž dochází v souvislosti se zavedením nového Občanského zákoníku (NOZ), vysvětluje JUDr. Zuzana Hlaváčková, vedoucí oddělení legislativy a práva České asociace pojišťoven (ČAP).