Apple Watch samy přivolaly pomoc řidiči v bezvědomí po autonehodě.

28.11.2019

Příběhů o tom, jak Apple Watch zachránily svému majiteli život, je plný internet. Tento konkrétní případ z Velké Británie ale zasluhuje pozornost zejména kvůli reakci policie. Zástupci příslušného policejního oddělení zveřejnili na twitterovém účtu informaci o tom, že byli přivoláni k autonehodě, ve které figuroval řidič v bezvědomí. O přivolání bezpečnostních složek se postarala funkce SOS u Apple Watch, které měl řidič v době nehody na sobě.

"Minulý týden jsme zareagovali na automatické upozornění z Apple Watch na zápěstí muže, který se nacházel v bezvědomí," stojí v tweetu, jehož součástí jsou emoji hodinek, satelitu a vozidel záchranného systému. Policie v příslušném příspěvku také označila CEO Applu Tima Cooka. V tweetu stojí, že řidič upadl do bezvědomí následkem zmíněné nehody, a jeho Apple Watch zalarmovaly policii poté, co se na nich aktivovala funkce detekce pádu. Hodinky také odeslaly policistům GPS údaje pro rychlejší lokalizaci místa nehody.

Funkce detekce pádu je součástí Apple Watch od vydání Series 4. U uživatelů nad 65 let je funkce uvedena do pohotovosti automaticky, mladší uživatelé ji musí aktivovat ručně. Od chvíle, kdy Apple tuto funkci u novějších modelů Apple Watch zavedl, se objevilo mnoho případů, kdy si chytré hodinky od Applu mohly připsat zásluhu za záchranu lidského života. Kromě funkce detekce pádu a automatického tísňového volání má na záchraně lidských životů podíl také funkce upozornění na nepravidelnost srdečního tepu.