Muž se zákazem řízení jezdil v policejní uniformě, aby ho policisté nezastavili.

06.11.2019

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v pondělí odpoledne na Nebušické ulici v Praze 6 všimli vozidla, které řídil muž v policejní kombinéze, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Než se za vozidlem stihli otočit, tak muž zaparkoval a rychle odešel pryč.

Policisté ho začali po okolí hledat a po chvilce pátrání ho dohledali, ale uniformu na sobě již neměl. Z té se totiž stihl svléknout a schovat ji za strom. Policistům pak ještě chvilku zkoušel tvrdit, že neřídil a pouze tu běhá. Po chvíli ale viděl, že je marné se vymlouvat a k řízení se přiznal. Mimo jiné uvedl, že má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel a v uniformě jel proto, aby ho policisté nezastavili.

Při prohlídce vozidla pak policisté našli několik mobilních telefonů, horské kolo a nářadí sloužící k provádění vloupání. U řidiče, který má vyslovený zákaz řízení až do července roku 2020 byl proveden i orientační test na drogy, který byl pozitivní na amfetamin.

Pětačtyřicetiletý muž skončil na policejní stanici, kde bude muset vysvětlovat původ věcí ve vozidle, proč řídil se zákazem řízení a pod vlivem drog, za což mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.