Řidič srazil autem ženu na poli.

27.12.2020

Neobvyklý případ řeší moravskoslezská policie. Na poli za Hodslavicemi na Novojičínsku v pátek odpoledne osobní automobil srazil ženu. Skončila s vážnými zraněními v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice, kam ji transportoval záchranářský vrtulník.

"Ke sražení devětapadesátileté ženy došlo skutečně na poli. Na tísňovou linku nám byla událost nahlášena v pátek krátce před 15.30 hodin. Vzhledem k těmto skutečnostem se nejedná o dopravní nehodu," sdělila Právu mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Dodala, že policie již ví, že vůz řídil osmnáctiletý mladík. "Byla u něj provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví. Případem se intenzivně zabývají," doplnila policejní mluvčí.

Podle záchranářů žena při nehodě utrpěla vážná poranění hrudníku, ale také má zraněnou ruku a nohu.

"Záchranáři pacientce ošetřili zraněné končetiny, zajistili ji krčním límcem a uložili do podtlakové matrace. Po podání léků a další opatřeních v rámci přednemocniční péče byla letecky transportována na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.