Sjetý mladík na sjetých gumách nezvládl jízdu a havaroval.

11.02.2020

Šestadvacetiletý řidič způsobil v sobotu 7. prosince dopravní nehodu na křižovatce v obci Štítary, když se svým osobním automobilem Ford Focus podcenil své řidičské schopnosti a vyjel při zatáčce vpravo ze silnice. Následně narazil do dřevěného plotu a vjel na cizí zahradu. Tímto ovšem řidičovy patálie pouze začaly.

Velmi nepříjemnou sobotu si prožil mladý řidič z Plzeňského kraje, který nezvládl jízdu svého automobilu značky Ford. Při jízdě ve směru z obce Svržno na obec Vítání totiž mladík nevládl svou jízdu a nehostinné počasí, čímž se mu povedlo kvůli doslova vyskočit při zatáčce vpravo ze silnice na mokré vozovce. Díky smyku vjel do protisměru a následně i mimo vozovku, což zapříčinilo probourání dřevěného oplocení a následně i náraz do ovocného stromu. To ovšem nebylo všechno.

Škoda na vozidle, plotu i stromu sice nepřesáhla ani 20 tisíc korun, jenže to nebylo jediné, co 26letého řidiče potrápilo. Podle Týdeníku policie následně na místo činu přijela policie, která při vyšetřování nehody zjistila několik velice zajímavých okolností. Nejprve se ukázalo, že řidič měl na svém vozidle rozdílné pneumatiky, které byly navíc vyrazně sjeté. Dokonce mnohem víc než stanovuje minimální limit. Následný orientační test na návykové látky prozradil, že řidič před jízdou užil marihuanu a pervitin. Proto se musel řidič následně podrobit odběrům krve a moči.

Během dopravní nehody naštěstí nikdo nebyl zraněn, což je vzhledem ke všem okolnostem vlastně dobrá zpráva.