Ukažte důkaz, žádala pojišťovna. Na pobočku přinesli neboštíka.

28.11.2019

Pojišťovna v Jihoafrické republice dlouho nechtěla vyjít vstříc pozůstalým, kteří se dožadovali vyplacení pojistky určené na pohřeb jejich příbuzného. Zoufalá rodina se tak rozhodla pro rázný krok, tělo strýčka Sifisa přinesly dvě ženy jako důkaz přímo na jednu z poboček pojišťovny, informovaly jihoafrické weby.

Podle jihoafrických médií pojišťovna Old Mutual odmítala rodině z provincie KwaZulu-Natal vyplatit z pojistky peníze na pohřeb, dokud nepředloží důkaz o úmrtí blízkého. Pozůstalé ženy neváhaly a do pojišťovny přinesly v modrém vaku přímo nebožtíka.

"Byly jsme rozzlobené, frustrované a zkrátka jsme chtěly zajistit, že se budeme moci řádně připravit a pohřbít jej," uvedla Ntombenhle Mhlongoová, jedna z žen zachycených na záznamu. "Řekly jsme si, že když jim nestačí dokumenty jako důkaz, tak jim možná bude stačit tělo," dodala.

V reakci na ohlas, který video zachycující transport těla vzbudilo, se pojišťovna Old Mutual omluvila. Podle ní to byl ojedinělý incident. Peníze z pojistky podle prohlášení už rodině vyplatila.

Old Mutual je nejstarší pojišťovnou v Jižní Africe. Založena byla již v roce 1845. Video, které ženy s nebožtíkem ve vaku zachycuje, se stalo hitem internetu. Objevily se ale i výzvy k jejímu bojkotu.